Dawsongroup Polska Sp. z o.o.

Rozwiązania kontroli temperatury dla branży farmaceutycznej, medycznej i laboratoryjnej

Przechowywanie leków w temperaturze kontrolowanej to kluczowy element łańcucha dostaw w branży farmaceutycznej. Precyzyjna regulacja warunków przechowywania pozwala na utrzymanie właściwości leków, szczepionek oraz osocza, co jest niezbędne dla zachowania ich skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Błędy w tym procesie mogą nieść poważne konsekwencje, od utraty wartości produktu po zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

Przechowywanie leków, szczepionek i osocza w ściśle kontrolowanej temperaturze

Dawsongroup Polska oferuje szeroką gamę przenośnych komór chłodniczych i mroźniczych specjalnie zaprojektowanych dla branży farmaceutycznej, medycznej i laboratoryjnej, zapewniających bezpieczne i precyzyjne przechowywanie leków, szczepionek, osocza i innych wrażliwych na temperaturę produktów.

Standardowy zakres temperatur wynosi od +30°C do -30°C. Istnieje możliwość zamówienia urządzeń, które mogą pracować w zakresie od -80°C do +85°C.

Wyślij zapytanie

Zapewnij bezpieczeństwo i skuteczność swoim produktom farmaceutycznym z naszymi rozwiązaniami chłodniczymi. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twoją działalność.

Nasze profesjonalne, przenośne komory chłodnicze i mroźnie, specjalnie zaprojektowane dla branży farmaceutycznej, laboratoryjnej i medycznej charakteryzują się:

 • najwyższą światową jakością
 • zgodnością z normami HACCP, BRC, GMP
 • podwójnym systemem chłodniczym
 • szerokim zakresem temperatur pracy od -80°C +85°C
 • posiadają znak CE
 • pełnym monitoringiem danych
 • efektywnością operacyjną
 • możliwością wyposażenia w osusacze powietrza
 • możliwość wykonania komór z Certyfikacją ATEX / rezystencją ogniową
 • możliwość dostawienia komór do ramp i doków

Co więcej, chłodnie i mroźnie dla farmacji od Dawsongroup Polska wyposażone są w:

 • system monitoringu i rejestracji temperatury
 • alarm i mechanizm umożliwiający natychmiastowe otwarcie drzwi od środka w przypadku zatrzaśnięcia się wewnątrz komory
 • podgrzewane uszczelki i ościeżnice drzwi zapobiegające zamarzaniu
 • kurtyny paskowe
 • posiadają gładką i łatwo zmywalną podłogę
Podwójne układy chłodnicze
Zapis parametrów pracy komory
Systemy alarmowe dźwiękowe i wizualne
Monitoring danych online
Mapowanie temperatury walidacja
Doradztwo i dobór urządzeń
Wynajem, sprzedać, leasing
Serwis 24/7
Kontrola wilgotności
Zgodne z normami i wymogami

Systemy chłodnicze typu Sigma

Branża farmaceutyczna ma ściśle określone wymagania dotyczące przechowywania i magazynowania – temperatury i obieg powietrza muszą być stabilne i w pełni kontrolowane.

Standardowe komercyjne systemy chłodnicze nie zapewniają odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa w branży, w której każde przekroczenie dopuszczalnego zakresu temperatur generuje koszty i powoduje straty.

Firma Dawsongroup odpowiada na te wymagania stosując w swoich rozwiązaniach zaawansowane systemy chłodnicze typu Sigma gwarantujące stabilność temperatury przechowywania i precyzyjne dopasowanie ustawień do oczekiwań użytkownika.

Każda jednostka Dawsongroup rekomendowana dla branży farmaceutycznej wyposażona jest w dwa niezależne układy chłodnicze, gwarantujące 100% bezpieczeństwa. Dwa układy pracują naprzemiennie w celu zminimalizowania zużycia energii, w przypadku wystąpienia awarii sterownik automatycznie przełącza pracę jednostki na tryb jednoukładowy.

Bezpieczeństwo

Komory wyposażone są w systemy alarmowe wizualne i dźwiękowe m.in.: alarm przekroczenia zadanych parametrów temperaturowych, alarm w razie przypadkowego zatrzaśnięcia osoby w komorze, jak również mechanizmem umożliwiającym natychmiastowe otwarcie drzwi od środka. Komory posiadają również intuicyjny system monitoringu i rejestracji temperatur ; zapis co 1-60 min.; zapis temperatur każdej doby w oddzielnym rekordzie; natychmiastowy wydruk dowolnego rekordu; zachowanie w pamięci danych z ostatnich 12 miesięcy.

Drzwi wyposażone w podgrzewane uszczelki i ościeżnice. Podgrzewana również wewnętrzna krawędź drugiego skrzydła drzwi – zapobiega to przymarzaniu drzwi do ramy, ościeżnicy, a także obydwu skrzydeł drzwi wzajemnie do siebie. Drzwi wyposażone w zamek (zbliżony do samochodowego) i klamkę oraz łatwy i bezpieczny system zamykania/otwierania. Plastikowe kurtyny paskowe zabezpieczają otwór drzwiowy przed wpływem warunków atmosferycznych w trakcie otwarcia drzwi. Oferujemy profesjonalny serwis i wsparcie techniczne 24/7.

Monitoring danych

Standardowym wyposażeniem jednostek Dawsongroup Polska przeznaczonych dla sektora farmaceutycznego są rejestratory danych.

Rejestratory umożliwiają natychmiastowy wydruk dowolnego rekordu zachowując jednocześnie wszystkie dane w pamięci urządzenia i są przystosowane do łatwego połączenia z systemem zarządzania budynkiem (BMS). Wszystkie jednostki wyposażone są w czujniki temperatury PT100, które mogą zostać rozmieszczone zgodnie z wymaganiami procedur mapowania temperatury. Wydruki zawierają informacje na temat czasu otwierania/zamykania drzwi oraz długości i częstotliwości cyklów rozmrażania.

Mapowanie/walidacja temperatur

Na życzenie Klienta razem z jednostką dostarczamy kompletny raport z mapowania temperatur zgodny z obowiązującymi zasadami GMP. Kwalifikacja jednostki i mapowania temperatur przeprowadzane są porozumieniu z działem zapewnienia jakości Klienta. Raport końcowy zawiera wymaganą dokumentację, komentarze i rekomendacje. Standardem jest wykonanie mapowania dla jednostki opróżnionej oraz w pełni załadowanej, jeśli zachodzi taka potrzeba przeprowadzane są dodatkowe czynności walidacyjne.

Efektywność operacyjna

Jednostki wyposażone w systemy chłodnicze Sigma charakteryzują się niezawodnością i dużą mocą , niskim zużyciem energii elektrycznej i minimalną emisją hałasu.

Standardowy zakres temperatur wynosi -30°C do +30°C, ale istnieje możliwość zamówienia urządzenia którego zakres temperatur wynosić będzie -80°C do +85°C.

Systemy chłodnicze Sigma oferują szeroki zakres temperatur pracy zapewniający użytkownikowi dużą elastyczność. Zależnie od potrzeb jednostki oferowane przez Dawsongroup Polska mogą pełnić funkcję mroźni lub kontrolowanego środowiska/inkubatora. Niezależnie od wybranych parametrów przechowywane produkty są w pełni chronione dzięki alarmom temperaturowym i podwójnym układom chłodniczym z systemem online.

Zgodne z normami HACCP, BRC i GMP. Posiadają znak CE. Bezpieczne dla produktu, użytkowania i środowiska.

Ocena lokalizacji/wizja lokalna

Przed nawiązaniem współpracy pracownicy Firmy Dawsongroup Polska odwiedzają każdego Klienta i pomagają wybrać rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że kluczem do efektywnego wykorzystania i użytkowania zaplecza chłodniczego jest kooperacja z Klientem. Standardową procedurą jest wizyta pracownika działu technicznego Dawsongroup, który pomaga w wyborze odpowiedniego miejsca do ustawienia jednostek oraz wyjaśnia metodę i przebieg dostawy.

Osuszacze powietrza

Istnieje możliwość wyposażenia komory w profesjonalne osuszacze powietrza, gwarantujące utrzymanie wymaganej wilgotności wewnątrz komory. Gwarancja właściwego poziomy wilgotności zabezpiecza tekturowe opakowania przed utratą kształtu i wytrzymałości.